Keloğlan Mağarası

VILLAGE TREKKING

4 Gün 290 Euro
7 Gün 490 Euro
Gruplara %10 İndirim

Mail:info@villagetrekking.com

1. gün

Orta zorlukta olan orman ve patika yollardan yaklaşık 1-1.5 saat süresinde ulaşacağız.

Köyümüze 8 km mesafede olan Alabalık çiftliğine ulaşmak için yine orta derece zorlukta olan orman ve patika yolları kullanacağız.

2. gün

Köyümüzden yaklaşık 10 km. mesafede olan EŞELER YAYLASI’na giderken, yanımıza gecelik kıyafetlerimizi de almamız gerekecek.

Köyümüzden 60 km mesafede olan SALDA GÖLÜ’ne ulaşımda araç da kullanacağız. 10 km kadar yürüyerek gideceğimiz yerden, araçlarımıza binerek göle ulaşacağız.

3. gün

Köyümüze 20 km mesafede bulunan Türkiyenin en köklü ve en büyük kapalı pazarı olan ACIPAYAM SALI PAZARI’na bir ziyarette bulunacağız. 

Köyümüze 80 km mesafede olan tarvertenleri ile dünyaca ünlü PAMUKKALE’ye araçlarımızla gideceğiz.

Köyümüze 80 km mesafede olan Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra antik şehrini ziyaret edeceğiz.

Osman Kerim AKIN

Telefon: (0258) 534 63 80

Cep Telefonu: (0537) 869 91 95

 

Haftalık Program

Keloğlan Mağarası

KELOĞLAN MAĞARASI :
    Köyümüze 6 km mesafede olan Keloğlan Mağarasına, Orta zorlukta olan orman ve patika yollardan yaklaşık 1-1.5 saat süresinde ulaşacağız.
Efsane olmuş Keloğlan’ın yaşadığı rivayet edilen mağaraya ulaştıktan sonra, önce bir dinlenme molası vereceğiz sonra da mağarayı gezeceğiz.
Keloğlan mağarası Toplam uzunluğu 145 m olup yatay olarak gelişmiş geçit konumlu fosil bir mağaradır. İçinde bol miktardaki sarkıt, dikit,sütun, makarna sarkıtının oluşu bu mağarayı adeta damlataş ormanına döndürmüştür.
On milyon yılda su damlacıklarının yaratıcılığı ile oluştuğu tahmin edilen bu mağaranın tabii güzelliğinin yanında nefes darlığı, astım, bronşit gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmekte ve Televizyon programlarına konu olmaktadır.
Mağaranın bulunduğu güneydoğuya bakan yamaç, Yaka Bucağı köy ve kasabaları ile Eşeler Dağı manzarasının en güzel seyredildiği yerdir. Mağaranın yanındaki dinlenme yeri olan “Seyirlik” yerde Bu manzaralar eşilğinde yemek yedikten sonra köyümüze dönüş yolculuğu başlar.