Bademli Köyü

Sitemizden bilgi alabileceğiniz köyümüzde, Geziniz süresince her gün köy hayatı ile ilgili birşeyler görecek ve öğreneceksiniz. Köyümüzde misafirimiz olarak bulunduğunuz süre içerisinde yeme içme gibi bütün ihtiyaçlarınızı biz karşılayacak, tatilinizi en güzel şekilde geçirebilmeniz için sizlere her türlü imkanı sunacağız. Köy çevresinde bulunan ovada hayvancılık ve tarım hakkında bir çok şey görecek, yörüklerle ve köy halkımızla tanışacak, tarihi lahitlerimizi ve evlerimizi göreceksiniz.

Keloğlan Mağarası

Köyümüze 6 km mesafede olan Keloğlan Mağarasına, Orta zorlukta olan orman ve patika yollardan yaklaşık 1-1.5 saat süresinde ulaşacağız. Efsane olmuş Keloğlan’ın yaşadığı rivayet edilen mağaraya ulaştıktan sonra, önce bir dinlenme molası vereceğiz sonra da mağarayı gezeceğiz. Keloğlan mağarası Toplam uzunluğu 145 m olup yatay olarak gelişmiş geçit konumlu fosil bir mağaradır. İçinde bol miktardaki sarkıt, dikit,sütun, makarna sarkıtının oluşu bu mağarayı adeta damlataş ormanına döndürmüştür. On milyon yılda su damlacıklarının yaratıcılığı ile oluştuğu tahmin edilen bu mağaranın tabii güzelliğinin yanında nefes darlığı, astım, bronşit gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmekte ve Televizyon programlarına konu olmaktadır. Mağaranın bulunduğu güneydoğuya bakan yamaç, Yaka Bucağı köy ve kasabaları ile Eşeler Dağı manzarasının en güzel seyredildiği yerdir. Mağaranın yanındaki dinlenme yeri olan “Seyirlik” yerde Bu manzaralar eşilğinde yemek yedikten sonra köyümüze dönüş yolculuğu başlar..

Alabalık Çiftliği

Köyümüze 8 km mesafede olan Alabalık çiftliğine ulaşmak için yine orta derece zorlukta olan orman ve patika yolları kullanacağız. Yol üzerideki Dodurga ve Yazır ilçelerinde vereceğimiz dinlenme ve gezme molalarından sonra turistik olarak popüler olan Türkiye’nin en eski camilerinden olan YAZIR CAMİİ’ne bir ziyarette bulunacağız. Daha sonra gleceğimiz ALABALIK ÇİFTLİĞİ’nde kendi seçtiğimiz hatta kepçe ile kendimizin yakaladığı balıkları muhteşem doğa eşliğinde olarak afiyetle yiyeceğiz. Alabalık Çiftliğinden sonra köye dönüş yoluna gireceğiz.

Eşeler Yaylası

Köyümüzden yaklaşık 10 km. mesafede olan EŞELER YAYLASI’na giderken, yanımıza gecelik kıyafetlerimizi de almamız gerekecek. 1 gece yörük çadırlarında, yörükler gibi geceleyeceğimiz yayla yolunu Atlarımız ile beraber gideceğiz, kimi zaman yürüyerek kimi zaman at üzerinde ulaştığımız yaylada, gece ateş yakacak, çevrede At Gezisi yapacak ve yörüklerle doyumsuz sohbetler yapacağız. Gece yörük çadırlarında uyuyacak ve hemen yanımızdaki tepeden sabah gündoğumunda göller yöresinin en güzel 6 göl manzarasını izleyeceğiz. Kahvaltı sonrası köye dönüş yoluna koyulacağız.

Salda Gölü

Köyümüzden 60 km mesafede olan SALDA GÖLÜ’ne ulaşımda araç da kullanacağız. 10 km kadar yürüyerek gideceğimiz yerden, araçlarımıza binerek göle ulaşacağız. Muhteşem göl manzarası eşliğinde çay yada kahvelerimizi yudumlayacak, nefis yemeklerimizden yiyeceğiz. Havanın durumuna göre isteyen konuklarımız göle girebilir yada güneşlenebilir. Bundan dolayı Salda gölüne giderken yanımıza deniz malzemelerimizi almayı unutmamalıyız. Dönüşte tekrar belli bir noktaya kadar yürüyecek ve araçlarımıza binerek köyümüze döneceğiZ.

Gölhisar Antik Şehri

Köyümüze 80 km mesafede olan Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra antik şehrini ziyaret edeceğiz. Araçlarla gideceğimiz antik şehir 3 tepe üzerine yayılmış, Pisidia döneminin en önemli şehridir. Gölhisar’da vereceğimiz yemek molası sonrası ilçeyi gezecek ve akşam saatlerinde de köyümüze döneceğiz.

Acıpayam Salı Pazarı

Köyümüze 20 km mesafede bulunan Türkiyenin en köklü ve en büyük kapalı pazarı olan ACIPAYAM SALI PAZARI’na bir ziyarette bulunacağız. Yerli yabancı turistler tarafından da popüler olan pazarda herşeyi bulabilirsiniz. Alışveriş ve yemek molası sonrası Acıpayam ilçesini dolaşabilirsiniz. Akşam saatlerinde araçlarımız ile köye dönülecektir.

İLETİŞİM /CONTACT

+90 (258) 534 63 80
+90 (537) 869 91 95
info@villagetrekking.com
 
© 2013 Tüm Hakları Saklıdır.